8 Kwi, 2017

Tanie mieszkanie – oszczędność do kwadratu

W ostatnim czasie rynek nieruchomości obfituje w różnorakie propozycje mieszkaniowe. Niezależnie czy szukasz małej kawalerii, czy apartamentu z 400 metrowym tarasem – wyszukiwarki internetowe znajdą dla Ciebie mnóstwo propozycji. Jednak poza wszelką wątpliwością pewien fakt pozostanie niezmienny – lubimy kupować tanio. Okazje cenowe i promocje kuszą tak samo osoby o niskich dochodach, jak i przedstawicieli bardzo grubego portfela. Gdzie zatem szukać najlepszych ofert?

Przedsprzedaż

Pierwszym ciekawym rozwiązaniem jest przeszukiwanie ofert deweloperskich dotyczących przedsprzedaży mieszkań. O co dokładnie chodzi? Deweloper przygotowuje wizualizację i projekty nowego osiedla, które ma dopiero powstać. Na stronie internetowej pojawia się informacja o możliwości wykupienia nieistniejącego jeszcze mieszkania po bardzo okazyjnej cenie. Przykładem może być wypuszczający na rynek nieruchomości nowe mieszkania Mokotów Lake Park – Marvipol Development, który zachęca przyszłych nabywców: „Rozległe tereny zielone, wewnętrzne jezioro, prywatna plaża, a także przedszkole, to tylko niektóre z atutów inwestycji. Tylko teraz nowoczesne apartamenty dostępne w niespotykanej ofercie cenowej. Pierwsi zyskają najwięcej”. Można w ten sposób sporo zaoszczędzić. Jedyny minus – na mieszkanie można długo czekać, zanim dostanie się klucz do ręki.

Wyprzedaż gotowych mieszkań

Jeżeli nie interesuje nas mieszkanie w przedsprzedaży, można skorzystać z alternatywnego rozwiązania, czyli wyprzedaży gotowych mieszkań. Nowe lokale sprzedawane są  po okazyjnych cenach. W tym wypadku warto śledzić poczynania deweloperów i być na bieżąco z ofertami, ponieważ takie obniżki są ograniczone czasowo. Również ilość mieszkań bywa nieporównywalnie mniejsza od liczby samych zainteresowanych kupnem. Trzeba wziąć poprawkę na ewentualne kolejki i mieć przygotowane zaplecze finansowe.

Mieszkanie dla Młodych

Osoby do 35 roku życia mogą ubiegać się o dofinansowanie przy kupnie pierwszego mieszkania. Jest to rozwiązanie przydatne, choć nie do końca jeszcze dopracowane. Należy spełniać szereg warunków, aby móc wnosić o uzyskanie pomocy. Ważna jest cena za metr kwadratowy mieszkania, jego metraż czy też status cywilny nabywcy. Wszystkie niezbędne informacje można uzyskać na stronie programu.

Mieszkanie do remontu

Jeżeli zależy nam na szybkim zakupie, możemy pokusić się o kupno lokalu do remontu. Oczywiście samo mieszkanie będzie zdecydowanie tańsze od podobnego lokalu w tej samej okolicy i o tym samym metrażu, ale wyższym standardzie. Jednak trzeba pamiętać, że w niedalekiej przyszłości bez gruntownego remontu się nie obejdzie. Czyli mamy gdzie żyć, ale niekoniecznie na takim poziomie jak byśmy chcieli. Dużym plusem jest to, że samo odnawianie nie będzie wymagać od nas jednorazowego uszczuplenia portfela – można rozłożyć je w czasie ustalając hierarchię rzeczy ważnych i ważniejszych.

Od komornika

To rozwiązanie ma zarówno plusy, jak i minusy. Cena mieszkania może być nawet o 30% niższa niż dla podobnego lokalu. Jednak takich ofert jest na rynku niewiele. Również za sam zakup najlepiej zapłacić gotówką i to do dwóch tygodni od daty uprawomocnienia się przebicia w licytacji komorniczej. To jeszcze jest do przyjęcia, zwłaszcza przy tak okazyjnych cenach. Duży minus – często mieszkania te są sprzedawane razem z… lokatorem. Wtedy też należy uruchomić postępowanie sądowe dotyczące eksmisji. A te sprawy potrafią toczyć się latami…

Niezależnie czy pokusimy się o mieszkanie nowe, czy używane można znaleźć sposoby, aby wymarzone cztery ściany kupić taniej niż po cenie rynkowej. Aby dokonać dobrego wyboru należy przeszukać ogłoszenia, by znaleźć ofertę skrojoną na nasze zachcianki i zasobność portfela.

Tags: , , ,

3 thoughts on “Tanie mieszkanie – oszczędność do kwadratu”

  1. siedzę w nieruchomościach już któryś rok i mogę wam podpowiedzieć pewnego tipa: kupujcie mieszkania na jesień – wtedy wszystko wychodzi, ewentualna wilgoć, jakieś niedostatki dot. szczelności okien 🙂

  2. Mieszkanie dla młodych to było bardzo duże ułatwienie jeśli chodzi o kredyty mieszkaniowe. Dzięki temu zamiast wkładu własnego można było przeznaczyć oszczędności na wykończenie i remont mieszkania. Ciekawe czy powstanie jakaś inna forma pomocy i dofinansowania do własnego mieszkania.

  3. Zgłoś się do doradcy Open Finance , a bez wątpienia pomoże Ci w uzyskaniu kredytu hipotecznego. Precyzyjnie obliczy Twoją zdolność kredytową we wszystkich bankach, udzieli szczegółowych informacji, na temat procedur bankowych + zajmie się kwestią kompletowania dokumentacji. Dzięki doradcy nie musisz marnować cennego czasu na gonienie po wszystkich bankach i porównywaniu ich ofert.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *